TS1100-25EG5
Mfr.Part #
TS1100-25EG5
Manufacturer
Silicon Labs
Package/Case
Datasheet
TS1100-25EG5
Description
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SOT23-5
Stock
698
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
6 kHz
Amplifier Type :
Current Sense
Current - Input Bias :
Current - Output / Channel :
Current - Supply :
680nA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Output Type :
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input Offset :
30 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
25 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2 V